Pozvánka na mezinárodní konferenci odborníků na historické krovy

Pozvánka na mezinárodní konferenci odborníků na historické krovy

V Kulturním centru Svoboda v Chebu se ve dnech 17. – 19. října 2019 sejdou odborníci na historické krovy, kteří budou diskutovat o možnostech prezentace a zpřístupňování historických krovů.

 

Město Cheb je v současné době jediným městem v ČR, které úspěšně provozuje prohlídkovou trasu v krovech měšťanských domů na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Zájem o tuto raritní památku projevují nejen odborníci, zajímavá je i pro běžné návštěvníky města. Zkušenosti z organizování prohlídek a zpřístupňování krovů, včetně dalších možností v této oblasti, výrobu modelů krovů a způsobů práce s nimi představí v průběhu dvou dnů odborníci z pěti evropských států. Součástí konference jsou i exkurze do krovů.

Konference je simultánně tlumočena, přednášky jsou v českém i německém jazyce.

 

Pozvánka

 

Program

Zřizovatelem Nadačního fondu Historický Cheb je město Cheb.

Navštivte stránky dalších projektů či webové stránky města.

Oficiální webové stránky města Chebu | Interaktivní encyklopedie města Chebu | Cheb na Facebooku

Souvisí s projektem

2019

Mezinárodní konference odborníků na historické krovy

Mezinárodní konference odborníků na historické krovy

V rámci mezinárodního projektu „Historické krovy měst Cheb a Hof – tesařská tradice napříč hranicemi“ se v Kulturním centru Svoboda v Chebu ve dnech 17. – 19. října 2019 konalo konferenční setkání odborníků na historické krovy. Ti se sešli, aby diskutovali o možnostech vhodné prezentace a šetrného zpřístupňování historických krovů v různých typech objektů.

 

Více